Het Duitsland van 1918 tot 1933 was een van de meest tumultueuze perioden in de geschiedenis. Na de revolutie in Rusland probeerden de Duitse arbeiders en soldaten de macht in november 1918 te grijpen. Helaas werd de revolutie verraden door de sociaal-democratische leiders.
Verdere revolutionaire stuiptrekkingen schudden Duitsland van 1919 tot 1923 door elkaar, maar verschillende revolutionaire momenten werden verkwist.
Dit was een klap, niet alleen in Duitsland, maar ook internationaal. Stalinistische zigzags tussen opportunisme en sektarisme legde de weg voor de opkomst van het fascisme en de overwinning van de nazi’s, leidend tot de Holocaust en de Tweede Wereldoorlog met zijn 55 miljoen doden.
In dit boek betoogt Rob Sewell dat de nederlaag van de Duitse Revolutie en de overwinning van het fascisme absoluut niet onvermijdelijk waren. Was de Duitse Revolutie geslaagd, dan zou de hele loop van de daaropvolgende wereldgeschiedenis anders zijn geweest.
Lees het boek integraal op onze website.
Bestel het boek nu!
Verkoopsprijs: €10
Verzendkosten: €5
Overschrijving
- Iban: BE15 0011 3702 7330GEBABEBB
- Bic: GEBABEBB
- Mededeling: Boek Duitsland + Naam + adres (Stuur ons voor de zekerheid ook nog een bericht naar info@vonk.org of via ons contactformulier.)
Payconiq
- Scan de code
- Voer het bedrag in
- Mededeling: Boek Duitsland + Naam + adres (Stuur ons voor de zekerheid ook nog een bericht naar info@vonk.org of via ons contactformulier.)

