Het Belgische fregat ‘Wandelaar’ wordt vandaag in de Antwerpse haven verwacht. Het fregat met thuishaven Zeebrugge wordt niet zo vaak in de Antwerpse haven gezien, tenzij voor herstellings- of onderhoudswerken. In dat geval begeeft het schip zich echter naar kaai 46. Dat is nu niet het geval.

Het vermoeden rijst dus dat de ‘Wandelaar’ een escorte-opdracht uitvoert die te maken heeft met de Amerikaanse militaire voertuigen die een dezer dagen vanuit Antwerpen op transport zullen worden gezet naar de Golf.

Indien dit het geval is - maar zijn we visionair als we voorspellen dat ons ministerie van defensie zal ontkennen? – dan kan dit gerust beschouwd worden als logistieke steun van de Belgische marine aan de Amerikaanse oorlogsvoorbereidingen.

Tijdschrift Vonk

Layout Vonk 330 juli augustus 2025 final page 001layout Vonk 329 mei juni 2025 1 page 001

Activiteiten

Onze boeken

Onze boeken